Kaip sėkmingai dalyvauti vestuvių parodose? Inesos Borkovskos Išteku.lt apžvalga

išteku.lt paroda
Ištėku.lt paroda Inesa Borkovska

Išteku.lt paroda

Rytoj ateis pirmadienis, o su juo nauji darbai ir projektai. Prisipažįstu – mintimis vis dar esu vestuvių parodoje Išteku.lt. Kiekvienas klientas, pokalbis ar net trumpas pasisveikinimas dar ilgam lieka su manimi lyg emociniai povaizdžiai.

Visi žino, kad esu parodų veteranė. Kai daugelis mano kolegų dar tik mezgė sumanymus apie savo naujos veiklos pradžią, man teko dalyvauti net tokiose vestuvių parodose, apie kurias byloja tik archyviniai straipsniai ir senos nuotraukos.

Dažnas klausia ar man vis dar reikalinga reklama? Man parodos daugiau nei ekspozicinis stendas. Tai visų pirma įgūdžių ir naujų paslaugų pristatymas. Esu išsikėlusi kartelę pačiai sau – kiekvieną kartą bandau nustebinti ir pateikti žiūrovams naujų vaizdų, o seminarų klausytojams naujos autorinės medžiagos apie vestuves. Reklamos sąmoningai nedarau. Aukšta paslaugų kokybė ir profesionalumas yra geriausia reklama man.

Viso šito nepadaryčiau pati. Mane palaiko ir padeda visa komanda, pradedant žaviomis merginomis, kurios prisidėjo ne tik prie stendo paruošimo, bet ir visą šeštadienį aktyviai dirbo ir pritraukinėjo klientus. Ačiū ir mūsų backoffice‘ui – tai viskas, kas už kadro – reklama, skambučiai, sutartys ir dienotvarkė. Viskas sustyguota iki mažiausių smulkmenų. Dar kartą ačiū! Ačiū ir verslo partneriams, kurie palaiko, domisi ir noriai kuria projektus kartu. Dėkoju organizatorėms – toms grakščioms, smulkioms žavioms moterims. Tai jūs nešat visą atsakomybę ant savo pečių ir tai jums puikiai sekasi. Būtent jūs priimate tuos gražius padėkos žodžius ir jūs gaunate aštrias, nevisada teisingai paleistas kritikos strėles. Visiems neįtiksi, tačiau ne visada problema yra organizatorių pusėje.

Man patiko Pareto principas. Vadovaujantis šia taisykle būtina koncentruotis prie 20 procentų svarbiausių užduočių, nes jos lems net 80 procentų viso rezultato. Rinkoje esu beveik 15 metų ir matau panašią tendenciją vestuvių rinkoje. Iš tikrųjų tik apie 20% vestuvių tiekėjų uždirba iš savo verslo. Pasidalinsiu keliais nemokamais patarimais jums. Jei kažkas neveikia, kažko trūksta ar kažkas neateina – baikite burbėti ir kuo greičiau prieikite prie organizatorių ir pasakykite ko jums reikia.Vestuvių paroda yra trumpalaikis ir labai dinamiškas projektas, čia nėra laiko galvoti. Pamiršote kaip naudotis telefonu? Būtų pats laikas prisiminti. Siųsti el. laiškus yra lengviausia, tačiau perskaityti ir atrašyti šimtams užklausų yra daug laiko suvalgantis dalykas. Jei skubu – paskambinkit, jei labai skubu – ateikit ir pasakykit. Nepalikite visko paskutinei minutei, skaitykite sutartis, klauskite jei sąlygos pasikeitė, neieškokite kaltų jei patys neesate 100% įsitikinę dėl savo teisumo. Ne viskas idealu ir man, praeitais metais buvau labiausiai nepatenkinta dėl to, kad kai kurie parodų dalyviai pakavo daiktus 15 valandą dienos, kai paroda buvo pilna lankytojų. Kolegos ir kiti dalyviai kurios sudomino Išteku.lt paroda – laikykitės bendro etiketo ir netampykite dėžių ir nesipainiokite klientams po kojomis. Jūsų kolegos galbūt kaip tik bendrauja su tuo auksiniu klientu, kuris atpirks vestuvių parodos kaštus. Ne mano ir ne organizatorių problema, kad vietoje klientų užkalbinimo prasėdėjote dvi dienas ant sofkės plepant telefonu.

Pabaigai vyšnia ant torto. Daug kas mėgsta nepiktai pasišaipyti, o ir aš nesu kažkokia išimtis. Kiekvienas savo stendą įrengia pagal galimybes ir estetiką. Viskas su tuo gerai.Tai ne konkursas Nesivaržome tarp savęs kas padarys įspūdingesnį stendą, dalyviams turėtų būti svarbu tik pritraukti savo klientus. Kiekvienais metais žaviuosi Išteku.lt paroda ir jų dalyvių išmoningumu ir kūrybiškumu ir tai, kad kažkam nepatiko jūsų stendas, nereiškia, kad nepatiks visiems. Daugiau tikėjimo savo jėgomis ir daugiau pozityvumo. Man ši paroda tai ne tik paslaugų pristatymas – tai galimybė gyvai pabendrauti su kolegomis ir toje pačioje erdvėje sutikti klientus, išbandyti savo jėgas kaip vadovei – nes parodos veidas tai visos komandos pastangų veidrodis. Tiems, kurie liko nepatenkinti, paskutinis patarimas paprastas – daugiau bendraukite ir atverkite save kitiems, nebijokite patarimų, prašyti pagalbos ir greitai save apsupsite gerais žmonėmis. Išnaudokite galimybes teisingai.

About the author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.